Serkan Çolak
AeroLeads people directory · profile

Serkan Çolak Email & Phone Number

Makine İmalat at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR
Location: İZmir, Türkiye, Turkey 3 work roles 2 schools
LinkedIn matched
✓ Verified August 2026 3 data sources Profile completeness 86%

Contact Signals

LinkedIn Profile matched
3 free lookups remaining · No credit card
Current company
Role
Makine İmalat
Location
İZmir, Türkiye, Turkey
Company size

Who is Serkan Çolak? Overview

A concise factual answer block for searchers comparing this professional profile.

Quick answer

Serkan Çolak is listed as Makine İmalat at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR, a with 39 employees, based in İZmir, Türkiye, Turkey. AeroLeads shows a matched LinkedIn profile for Serkan Çolak.

Serkan Çolak previously worked as Tedarik Zinciri ve Lojistik Operasyon Müdürü at Aydin Trafo Kompresör and Satın Alma Yöneticisi at Aydin Trafo Kompresör. Serkan Çolak holds İşletme from Anadolu Üniversitesi.

Company email context

Email format at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR

This section adds company-level context without repeating Serkan Çolak's masked contact details.

AYDIN TRAFO KOMPRESÖR

Review company-level records connected to Serkan Çolak before choosing the right outreach path.

Profile bio

About Serkan Çolak

Serkan Çolak is a Makine İmalat at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR. Colleagues describe him as "Sn. Serkan Çolak ile yaklaşık “bir” yıl boyunca birlikte çalıştım. Kendisi bir yönetici değil; liderdi. Departman yararına elinden gelenin fazlasını yapar. Sorumluluktan asla kaçmaz. Bilgiye ve zekaya dayalı kararlar verir. En önemlisi de muhakeme yeteneği yüksek, iyi bir eğiticidir. İş yaşamımda Serkan Bey gibi bir profesyonel ile çalışmış olmaktan mutluluk duyuyorum."

Current workplace

Serkan Çolak's current company

Company context helps verify the profile and gives searchers a useful next step.

AYDIN TRAFO KOMPRESÖR
Aydin Trafo Kompresör
Makine İmalat
artvin, turkey
Employees
39
AeroLeads page
3 roles

Serkan Çolak work experience

A career timeline built from the work history available for this profile.

Tedarik Zinciri Ve Lojistik Operasyon Müdürü

Current

İzmir, Türkiye

10 Yıldır çalışmakta olduğum Aydın Trafo Makine Sanayi Ticaret A.Ş. bünyesinde yeni görevim olan Tedarik Zinciri ve Lojistik Operasyon Müdürü pozisyonuna terfi ettiğimi duyurmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sektörünün lider firmalarından olan şirketimin başarısına sağlayacağım katkının heyecanı içerisinde her zaman için daha iyisini hedeflediğimizin azim ve kararlılığı içerisinde yeni pozisyonumu paylaşmaktan onur duyuyorum.

Jan 2024 - Present

Satın Alma Yöneticisi

Izmir, Turkey

• Kompresör makine sektörü için fiyat analizi ve pazar araştırması yapılması• Rekabetçi pazarda ürün ve hizmet araştırması ve buna bağlı olarak maliyetlendirme çalışmalarınınyapılması• Şirket olarak yurt içinden satın alınacak ya da yurt dışından ithal edilecek mamul madde, hizmet, hammadde ve benzeri ürünler için hızlı, kaliteli ve uygun olacak şekilde tedarikçi bazında araştırma yapmak• Alternatif tedarikçi ağı oluşturulması• Teklif toplama değerlendirme ve satın alma süreçlerini yönetmek• Oluşturulan satın alma talebine uygun olarak ürün ya da hizmetin en uygun fiyatlı olacak şekilde hangifirmadan alınacağına karar vermek ve firma seçimi yaparak işleme almak• Uzun ya da kısa vadeli olacak şekilde sipariş programları hazırlamak• Tedarikçiler ile indirimler üzerine görüşmeler düzenlemek• Tüm direkt ve indirekt satın alma malzemelerinin fiyat görüşmelerinin yapılması• Satın alma alanında düzenlenen ilgili sözleşmeleri imzalamak• Firmalar arası alımlarda fiyat karşılaştırmalarının yapılması• Satın Alma: Stok/envanter kontrolü ve MRP dahil olmak üzere doğrudan tedarik edilen/sözleşmeli tüm malzemelerin planlanmasından sorumlu olunması• Bahsedilen tüm maddeler doğrultusunda satın alma biriminin ilgili görev tanımlarını belirlemek ve çalışmatalimatlarını hazırlamak• Hizmet alım ve satın almaların operasyonel yönetimini yapmak ve planlamasını sağlamak• Ürün ve hizmet bazında maliyet analizinin yapılması ¨• Birim maliyetlerinin aylık olarak çıkarılması• Haftalık, Aylık satın alma raporlarının yapılması• Aylık fiyat kırma performans raporunun oluşturulması• Birim maliyet raporlarının oluşturulması

May 2018 - Feb 2024

Satış Ve Pazarlama Uzmanı

İzmir

• Pistonlu ve Vidalı Kompresörler için fiyat analizleri ve pazar araştırmasının yapılması• Ulusal ve uluslararası pazarda yeni müşteri grubunun oluşturulması• Yeni ve mevcut müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerin pazarlaması, sahadatestlerinin yapılması ve satışının gerçekleştirilmesi.• Şirket için orta ve uzun vadeli satış hedef politikası geliştirmek.• Piyasada değişen rekabet koşullarını karşılamak için yeni stratejiler oluşturmak• Gelişen pazarlama stratejilerini güncel olarak takip etmek• Anahtar müşteriler ile ilişki kurarak anlaşmaları müzakere etmek• Ürün ve hizmet bazında maliyet analizinin yapılması ¨• Haftalık, Aylık satış raporlarının yapılması

May 2014 - May 2018
Team & coworkers

Colleagues at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR

Other employees you can reach at aydintrafo.com.tr. View company contacts for 39 employees →

2 education records

Serkan Çolak education

FAQ

Frequently asked questions about Serkan Çolak

Quick answers generated from the profile data available on this page.

What company does Serkan Çolak work for?

Serkan Çolak works for AYDIN TRAFO KOMPRESÖR.

What is Serkan Çolak's role at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR?

Serkan Çolak is listed as Makine İmalat at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR.

Where is Serkan Çolak based?

Serkan Çolak is based in İZmir, Türkiye, Turkey while working with AYDIN TRAFO KOMPRESÖR.

What companies has Serkan Çolak worked for?

Serkan Çolak has worked for Aydin Trafo Kompresör.

Who are Serkan Çolak's colleagues at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR?

Serkan Çolak's colleagues at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR include Ozden Tujumet, Danjuma Awa, Danjuma Wıykıenyuy, Mustafa Yücesoy, and Coşkuner Öztürk.

How can I contact Serkan Çolak?

You can use AeroLeads to view verified contact signals for Serkan Çolak at AYDIN TRAFO KOMPRESÖR, including work email, phone, and LinkedIn data when available.

What schools did Serkan Çolak attend?

Serkan Çolak holds İşletme from Anadolu Üniversitesi.

Find 750M verified contacts

Search by job title, company, industry, location, and seniority. Export verified B2B contact data when you need it.

People with similar names

Check these profiles if this is not the Serkan Çolak you were looking for.

View similar profiles