Thomas Klint Martinsen
AeroLeads people directory · profile

Thomas Klint Martinsen Email & Phone Number

Centerchef for By og Landskab at Frederikssund Kommune
Location: Odsherred Municipality, Region Zealand, Denmark 9 work roles 5 schools
1 work email found @frederikssund.dk LinkedIn matched
✓ Verified August 2026 4 data sources Profile completeness 100%

Contact Signals · 1 work email

Work email t****@frederikssund.dk
LinkedIn Profile matched
3 free lookups remaining · No credit card
Current company
Role
Centerchef for By og Landskab
Location
Odsherred Municipality, Region Zealand, Denmark
Company size

Who is Thomas Klint Martinsen? Overview

A concise factual answer block for searchers comparing this professional profile.

Quick answer

Thomas Klint Martinsen is listed as Centerchef for By og Landskab at Frederikssund Kommune, a with 838 employees, based in Odsherred Municipality, Region Zealand, Denmark. AeroLeads shows a work email signal at frederikssund.dk and a matched LinkedIn profile for Thomas Klint Martinsen.

Thomas Klint Martinsen previously worked as Centerchef at Frederikssund Kommune and Markedschef at Niras. Thomas Klint Martinsen holds Cand. Silv. (Forstkandidat), Forestry from Den Kgl. Veterinær- Og Landbohøjskole.

Company email context

Email format at Frederikssund Kommune

This section adds company-level context without repeating Thomas Klint Martinsen's masked contact details.

*@frederikssund.dk
71% confidence

AeroLeads found 1 current-domain work email signal for Thomas Klint Martinsen. Compare company email patterns before reaching out.

Profile bio

About Thomas Klint Martinsen

Med udgangspunkt i forstkandidatuddannelsen har jeg opnået en bred erfaring inden for det tekniske område. Jeg har stærke kompetencer indenfor drift og myndighed i en politisk styret organisation med mange interne og eksterne interessenter. Jeg har erfaring indenfor ledelse af medarbejdere og ledere i en kommunal kontekst.Som person er jeg resultatorienteret, initiativrig og holder af sammensatte opgaver. Jeg har fokus på mulighederne for at udvikle organisationen som en helhed, og bidrager ofte med nye idéer og fremgangsmåder til dette. Jeg holde af at arbejde med mennesker og værdsætter dygtighed og engagement, men ser også forskellighed som en styrke.

Listed skills include Organizational Development, Danish, Analysis, Change Management, and 11 others.

Current workplace

Thomas Klint Martinsen's current company

Company context helps verify the profile and gives searchers a useful next step.

Frederikssund Kommune
Frederikssund Kommune
Centerchef for By og Landskab
frederikssund, hovedstaden, denmark
Employees
838
AeroLeads page
9 roles

Thomas Klint Martinsen work experience

A career timeline built from the work history available for this profile.

Centerchef

Current

Frederikssund, Hovedstaden, Danmark

Centerchef for By og Landskab med ansvar for en stor del af det tekniske område. Centeret består af fire afdelinger på samlet ca. 80 mand:- "Byg og Landzone" Bygge- og landzonetilladelser samt BBR- "Klima, Natur og Miljø" Klimahandleplan (DK2020), natur, grundvand, spildevand, miljø, vandløb, kystbeskyttelse og affald- "Plan og Erhverv" Planstrategi, kommuneplan. lokalplaner, byudvikling (herunder Vinge), og erhverv- "Vej og Trafik" Offentlige veje, privat fællesveje, vejanlæg, kollektiv trafik og havne

Jan 2022 - Present

Markedschef

Salg og branding, primært indenfor miljø, energi, forsyning samt infrastruktur. Derudover bidrager jeg til at samle og koordinere de gode kræfter på kontoret i Holbæk, 30 mand, og derved understøtte trivslen samt sammenhængskraften på kontoret såvel som til den øvrige organisation.

Sep 2020 - Dec 2021

Enhedschef

Strømmen 1, Valby

Enhedschef for Vejdata, en enhed i center for Vejvedligeholdelse og KMC (CVK) under Byens Fysik i Teknik- og Miljøforvaltningen. Enheden varetager den overordnede planlægning af anlægsopgaver og de større driftsarbejder i centeret. Desuden varetager enheden tilsyn med veje, stier og fortove samt plads, lager- og økonomistyring.Enheden består af ca. 30 medarbejdere.

Aug 2016 - Sep 2020

Konstitueret Centerchef For Cvk, Byens Fysik, Teknik Og Miljøforvaltningen

Islands Brygge 37

Oct 2017 - Jan 2018

Konstitueret Enhedschef For Ekstra Enhed

Strømmen 1, Valby

Konstitueret enhedschef for Fortove og Brønde, en enhed i center for Vejvedligeholdelse og KMC (CVK) under Byens Fysik i Teknik- og Miljøforvaltningen. Enheden tager sig af driftsopgaver inden for belægning, brolægning, og kantstensarbejder samt mindre anlægsopgaver inden for samme område. Enheden består af ca. 35 mand.

Feb 2017 - Sep 2017

Afdelingsleder

Odsherred

Fag og Personaleleder for tre teams inden for følgende områder:- Vejmyndighed. Et team, der varetager myndighedsopgaven på offentlige veje og private fællesveje, herunder gravetilladelser, råden over vejareal, arrangementtilladelser, trafiksikkerhed med mere.- Bestillerfunktion i forhold til drift af veje og grønne områder. Et team der styrer funktionskontrakt og partneringkontrakt i forhold til vejvedligeholdelse, drift af vandløb samt bestillerfunktionen i forhold til HedeDanmark. Derudover anlægsopgaver inden for vejområdet og grønne arealer- Renovationsområdet. Et team der administrerer affaldsområdet, herunder dagrenovation, sortering af affald, affalds- og ressourceplanlægning med mere.-Derudover leder af afdelingslederen for genbrugsstationerne. Vi har fire genbrugsstationer samt en enkelt grenplads.

Sep 2012 - Aug 2016

Forstkandidat

Odsherred Kommune

Myndighedsbehandling, anlægsopgaver og bestilling af driftsopgaver inden for grønne områder og vejområdet.

Oct 2007 - Sep 2012

Lærer (Årsvikar)

Høve Friskole

Undervisning i matematik, biologi, idræt og tema

Jul 2006 - Jun 2007
Team & coworkers

Colleagues at Frederikssund Kommune

Other employees you can reach at frederikssund.dk. View company contacts for 838 employees →

5 education records

Thomas Klint Martinsen education

Diplomuddannelse I Ledelse

University College Sjælland

Sergentuddannelse

Hærens Sergent-Skole I Sønderborg

Student, Matematisk

Odsherreds Gymnasium

Folkeskolen, 9. Klasses Afgangseksamen

Vig Skole
FAQ

Frequently asked questions about Thomas Klint Martinsen

Quick answers generated from the profile data available on this page.

What company does Thomas Klint Martinsen work for?

Thomas Klint Martinsen works for Frederikssund Kommune.

What is Thomas Klint Martinsen's role at Frederikssund Kommune?

Thomas Klint Martinsen is listed as Centerchef for By og Landskab at Frederikssund Kommune.

What is Thomas Klint Martinsen's email address?

AeroLeads has found 1 work email signal at @frederikssund.dk for Thomas Klint Martinsen at Frederikssund Kommune.

Where is Thomas Klint Martinsen based?

Thomas Klint Martinsen is based in Odsherred Municipality, Region Zealand, Denmark while working with Frederikssund Kommune.

What companies has Thomas Klint Martinsen worked for?

Thomas Klint Martinsen has worked for Frederikssund Kommune, Niras, Københavns Kommune, Odsherred Kommune, and Trafik Og Anlæg, Odsherred Kommune.

Who are Thomas Klint Martinsen's colleagues at Frederikssund Kommune?

Thomas Klint Martinsen's colleagues at Frederikssund Kommune include Joan O., Rune Ankjærgaard, Lene Ekberg, Bettina Clauber Hoppe, and Sofie Leone Stryhn Hansen.

How can I contact Thomas Klint Martinsen?

You can use AeroLeads to view verified contact signals for Thomas Klint Martinsen at Frederikssund Kommune, including work email, phone, and LinkedIn data when available.

What schools did Thomas Klint Martinsen attend?

Thomas Klint Martinsen holds Cand. Silv. (Forstkandidat), Forestry from Den Kgl. Veterinær- Og Landbohøjskole.

What skills is Thomas Klint Martinsen known for?

Thomas Klint Martinsen is listed with skills including Organizational Development, Danish, Analysis, Change Management, Teaching, Coaching, Policy, and Public Administration.

Find 750M verified contacts

Search by job title, company, industry, location, and seniority. Export verified B2B contact data when you need it.